Tanulás: DIÁKVÁLLALKOZÁSI PROGRAM iskoláknak, diákoknak

Szeretettel köszöntelek a Tanuljunk együtt közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1084 fő
 • Képek - 1041 db
 • Videók - 589 db
 • Blogbejegyzések - 834 db
 • Fórumtémák - 36 db
 • Linkek - 411 db

Üdvözlettel,

Tanuljunk együtt vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Tanuljunk együtt közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1084 fő
 • Képek - 1041 db
 • Videók - 589 db
 • Blogbejegyzések - 834 db
 • Fórumtémák - 36 db
 • Linkek - 411 db

Üdvözlettel,

Tanuljunk együtt vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Tanuljunk együtt közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1084 fő
 • Képek - 1041 db
 • Videók - 589 db
 • Blogbejegyzések - 834 db
 • Fórumtémák - 36 db
 • Linkek - 411 db

Üdvözlettel,

Tanuljunk együtt vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Tanuljunk együtt közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1084 fő
 • Képek - 1041 db
 • Videók - 589 db
 • Blogbejegyzések - 834 db
 • Fórumtémák - 36 db
 • Linkek - 411 db

Üdvözlettel,

Tanuljunk együtt vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

A programot szakmailag a Magyar Köztársaság Kormánya által létrehozott Oktatásért Közalapítvány támogatja.


A DIÁKVÁLLALKOZÁSI PROGRAM egy olyan hosszú távú, egész tanéven átívelő projekt, amelyben a diákok megtapasztalják, hogyan kell irányítani egy vállalkozást. Valós környezetben egy tanéven keresztül mőködtetve
a cégüket, megismerik az üzleti élet alapvető szabályait, a vezető pozíciók betöltésével járó felelősségeket, a munkavállalók jogait és kötelességeit.

 

A programban részvevők különböző helyzeteket és szerepeket próbálnak
ki, olyan képességekkel ruházhatják fel magukat, melyek a munkaerőpiacon való jövőbeni elhelyezkedésüket nagymértékben segíthetik, hiszen a munkaadók egy jobban képzett, szélesebb látókörő, üzleti szemlélettel is rendelkező munkavállalóval találkozhatnak.

 

A program során a tervező, szervező, előadó, döntéshozó,
információ-feldolgozó, elemző képességeik mellett szükségük lesz a kreativitásukra, kritikai gondolkodásukra, nyitottságukra is.


Mióta és hogyan mőködik a program?

Kiknek szól?

Csak Magyarországon alkalmazzák?


Ez a program gyakorlati tapasztalatokat ad az ebben részt vevı 10-18 éves fiataloknak. 1963 óta mőködik, és ez alatt az idő alatt Európa-szerte több mint 800 000 fiatal vett benne részt.

A JAM a Junior Achievement Worldwide nemzetközi szervezet tagja.

1993 óta mőködik Magyarországon, így 17 éve már magyar általános- és középiskolások is megismerkedhetnek e programmal.


A fiatalok vállalkozást hoznak létre, mőködtetnek önállóan, egy koordinátor, vagy pedagógus mentori – és igény esetén valódi üzletemberek, mint tanácsadók – segítségével. Mindez nem utolsó sorban a szabadidő hasznos eltöltésére is jó alternatívát kínál. Továbbá a csapatmunka során kitűnhetnek olyan gyerekek, akik az órai keretek
között kevésbé tudják megvalósítani magukat.


Amennyiben szeretnétek diákvállalkozást indítani, akkor érdeklődj a program koordinátoránál:


Szekeres Sándor
e-mail: szekeres.sandor@ejam.hu
tel.: +36(20)230-8555
A diákvállalkozás elindításához sz
ükséges, hogy a regisztrációs lapot visszaküldjétek részünkre!

 

Itt megtalálod

 

 

Egy kisújszállási példa:
A kisújszállási Móricz Zsigmond Gimnázium, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégiumban a tizedikes közgazdasági osztályban a diákvállalkozások minden év szeptember elején alakulnak a Junior Achievement Magyarország Alapítvány támogatásával.


Iskolánkban órarendi keretek között az osztálylétszámtól függően 3-4 vállalkozás jön létre. A 2009/2010-es tanévben a következő részvénytársaságok dolgoznak tanácsadó tanárok segítségével:


 • Fürge Ujjak Rt.
 • Hupsz Rt.
 • Meglepi Rt.
 • Póker Rt.

A munka lényege, hogy saját ötleteken alapuló, saját készítésű termékekkel lehessen megmérkőzni a vásárlók körében. Mindez lehetőséget ad arra, hogy ezek a diákvállalkozások úgy működjenek, mint a valóságban a nagy vállalkozások. Mindenkinek van valami hobbija és jó ötlete, ami kézügyességen alapul. Mielőtt elkezdték ötleteiket megvalósítani az alaptőkét össze kellett hozniuk. Megtervezték a saját részvényeiket, legyártották a 300 db 100 Ft névértékű értékpapírt. A szülők, tanárok, diáktársak és ismerősök körében értékesítették, hogy legyenek részvényeseik, akik abban bíznak, hogy sikeres és nyereséges lesz a diákvállalkozás. 30.000 Ft kezdő tőkével indultak, amiből az alapanyagokat, kellékeket sikerült beszerezni.


A céljuk, hogy egyedi termékeket adjanak el kedvező áron, a vevők minden kívánságát teljesítsék, nyereségre tegyenek szert, mindenki büszke legyen rájuk és elismerést szerezzenek. Termékeik sokoldalúak, egyediek, minőségiek, de mégis kedvező árral rendelkeznek. Farmer táskák, párnák, babzsákok, saját technikával fonott karkötők, tollas nyakláncok, fülbevalók, gipszképek, hűtő mágnesek, kis bőr táskák, zselés gyertyák, fűzött nyakláncok, karkötők, mobil díszek, kulcstartók és a pókerezéshez szükséges kellékek. Ezeket saját kezűleg készítik el és nagyon sok munka rejtőzik ezekben a termékekben, a stand kialakításban.


Eddig már több helyen árusítottak. Az iskolánk nyílt napján mutatkoztak be, majd Budapesten a karácsonyi és a húsvéti vásáron a Lurdy házban sikerült a vásári forgatagot színesíteni a pályázati pénzből és az iskola támogatásával vásárolt standjaink segítségével. A Póker Rt elhozta a „Leghatásosabb marketing munka” elismerést.


Év vége közeledtével sincs pihenés, hiszen a legnagyobb megmérettetés május 21-23 között lesz a szegedi Hídi vásáron, ahol a vásározáson kívül versenyezni fognak az országon belüli és az országon kívüli diákvállalkozások egymással. Itt a négy-öt fős csapatok nemcsak a marketingmunka, a termékek ötletessége, értékesítési technikák tekintetében mérik össze tudásukat, hanem a legsikeresebb vállalkozás fogja képviselni hazánkat az Olaszországban nyáron megrendezendő nemzetközi rendezvényen.


Hajrá Móriczosok!!!


 

 

képek

Címkék: diákvállalkozási program

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu